Agata i Gaultier – Pałac Goetz w Brzesku

Pałac Goetz w Brzesku

Ślub kościelny w Plenerze w otoczeniu Pałacu Goetz

Ślub kościelny w plenerze w – to organizacyjnie jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć, nie mówimy jednak o pogodzie czy nieprzewidzianych sytuacjach logistycznych. Organizacja sakramentalnego „TAK” na wolnym powietrzu, to wyzwanie praktycznie niemożliwe do realizacji. Jednak odpowiednia determinacja i całe pokłady cierpliwości pozwalają dopiąć swego – nawet pomimo 14 tysięcy kilometrów i dziesięciu stref czasowych.

Takimi pokładami cierpliwości wykazała się Agata i Gaultier, główni bohaterowie niniejszego wpisu. Jakby w kilku słowach streścić ten dzień, to było rodzinnie, ciepło, naturalnie, wesoło, mnóstwo uśmiechu i przyjaciele z całego świata.

Klip ślubny – maybe it’s crazy

W tym materiale pozwoliliśmy sobie na pozorny chaos w ujęciach, jednak całość jest mocno przemyślana – rozpoczyna się pełnym emocji spojrzeniem Agaty przez okno na zajmujących miejsca gości. Pojawiają się ujęcia wnętrza Pałac Goetz w Brzesku, przeskakujemy do zabawy by za chwilę wrócić do ceremonii. Jest Miłość, rodzinna atmosfera, piękna uroczystość. 

Przysięga na wolnym powietrzu

Młodzi zorganizowali ślub kościelny na schodach – przed Pałacem Goetz w Brzesku. Sam Pałac Goetzów ma piękny zielony ogród, który był tłem wspaniałej przysięgi wypowiedzianej w ojczystych językach Młodej Pary – polskim i francuskim.


W kwestii organizacyjnej przepisy prawa kanonicznego mówią, że miejsce musi być odpowiednie – godne, nie przeczącego powadze kościoła czy powadze sakramentu. Potem tylko „zgoda proboszcza”, list do biskupa i przy odpowiedniej argumentacji i cierpliwości – jest choć teoretyczna szansa na uzyskanie takiej licencji. Zdecydowanie łatwiejsze jest zawarcie sakramentu małżeństwa w miejscu poświęconym np. kapliczce w środku lasu, kaplicy zamkowej czy miejscu, gdzie odbywają (ły) się msze na zewnątrz.

Ślub międzynarodowy

Agata i Gaultier mieszkali ponad 14000 km od naszego kraju. Odległość jednak nigdy nie stanowiła problemu i zapragnęli pobrać się właśnie tutaj, w Pałacu Goetzów w Brzesku. Uroczystość dopieszczona była w każdym calu -pokazywała wspaniałą więź, która łączy Zakochanych. 

Agato, „G” – dziękuję z całego serca, za zaufanie i że mogłem stworzyć dla Was wspaniałą pamiątkę – film ślubny. Życzę dużo zdrowia i miłości na kolejne lata. 

Zapraszam wszystkich do obejrzenia klipu ślubnego Agaty i G!. 

Zdjęcia wykonał Kuba Popiel dziękujemy z wzorową współpracę!

TWÓJ KOMENTARZ

NAME
EMAIL
WEBSITE
COMMENT

następny film

Ogrody Muzeum Archeologicznego – Ela i Marcin – Wesele w samym sercu Krakowa.