Agata i Gaultier – Pałac Goetz w Brzesku

Ślub kościelny w Plenerze

Ślub kościelny w plenerze – to organizacyjnie jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć, nie mówimy jednak o pogodzie czy nieprzewidzianych sytuacjach logistycznych. Organizacja sakramentalnego “TAK” na wolnym powietrzu, to wyzwanie praktycznie niemożliwe do realizacji. Jednak odpowiednia determinacja i całe pokłady cierpliwości pozwalają dopiąć swego – nawet pomimo 14 tysięcy kilometrów i dziesięciu stref czasowych.

Takimi pokładami cierpliwości wykazała się Agata i Gaultier, główni bohaterowie niniejszego wpisu. Jakby w kilku słowach streścić ten dzień, to było rodzinnie, ciepło, naturalnie, wesoło, mnóstwo uśmiechu i przyjaciele z całego świata.

Klip ślubny – maybe it’s crazy

W tym materiale pozwoliliśmy sobie na pozorny chaos w ujęciach, jednak całość jest mocno przemyślana – rozpoczyna się pełnym emocji spojrzeniem Agaty przez okno na zajmujących miejsca gości. Pojawiają się ujęcia wnętrz Pałacu Goetz, przeskakujemy do zabawy by za chwilę wrócić do ceremonii. Jest Miłość, rodzinna atmosfera, piękna uroczystość. 

Przysięga na wolnym powietrzu

Młodzi zorganizowali ślub kościelny na schodach – przed Pałacem Goetz. Sam Pałac ma piękny ogród, który był tłem wspaniałej przysięgi wypowiedzianej w ojczystych językach Młodej Pary.


W kwestii organizacyjnej przepisy prawa kanonicznego mówią, że miejsce musi być odpowiednie – godne, nie przeczącego powadze kościoła czy powadze sakramentu. Potem tylko “zgoda proboszcza”, list do biskupa i przy odpowiedniej argumentacji i cierpliwości – jest choć teoretyczna szansa na uzyskanie takiej licencji. Zdecydowanie łatwiejsze jest zawarcie sakramentu małżeństwa w miejscu poświęconym np. kapliczce w środku lasu, kaplicy zamkowej czy miejscu, gdzie odbywają (ły) się msze na zewnątrz.

Ślub międzynarodowy

Agata i Gaultier mieszkali ponad 14000 km od naszego kraju. Odległość jednak nigdy nie stanowiła problemu i zapragnęli pobrać się właśnie tutaj, w Pałacu Goetzów. Uroczystość dopieszczona była w każdym calu -pokazywała wspaniałą więź, która łączy Zakochanych. 

Agato, “G” – dziękuję z całego serca, za zaufanie i że mogłem stworzyć dla Was wspaniałą pamiątkę – film ślubny. Życzę dużo zdrowia i miłości na kolejne lata. 

Zapraszam wszystkich do krótkiego materiału video. 

Zdjęcia wykonał Kuba Popiel z MalachiteMeadow , dziękujemy z wzorową współpracę!

KOMENTARZE
TWÓJ KOMENTARZ

NAME
EMAIL
WEBSITE
COMMENT

następny film

Ela i Marcin – Ogrody Muzeum Archeologicznego